Отново стрелби за студентите на Военна академия „Г. С. Раковски“

В края на месец февруари, студентите от специалност „Сигурност и отбрана“ посетиха огневи комплекс „Металхим“ за традиционното си стрелково занятие, част от извънаудиторната им заетост, тясно свързано с неформалното обучение на младите хора съгласно стратегически приоритет № 1 от „Национална стратегия за младежта 2021 – 2030“.

 Възпитаникът на Военна академия Станимир Стоянов запозна бъдещите експерти по национална и международна сигурност с тънкостите на стрелковата подготовка. Отработени бяха задачи по изграждане на подходяща позиция за стрелба, екипна работа за целеуказване и идентификация на нападатели, както и преход между дългоцевно и късоцевно огнестрелно оръжие.

Заданието изискваше поразяване на асиметрично разположени цели, като тактическия сценарий добавяше и зони, играещи ролята на невъоръжени лица. Не на последно място бяха обсъдени и способите за водене на съвместна физическа, теоретична и общовойскова подготовка.

Следващата група студенти вече очакват с нетърпение посещението си в тактически център „Металхим“.